Ndërlidhjet

Rusi: Sanksionet e Brukselit – “shkëputje nga realiteti”


Pamje nga Moska
Ministria e jashtme e Rusisë i ka përshkruar sanksioneet e Bashkimit Evropian si “shkëputje nga realiteti”.

Në deklaratën e sotme të kësaj ministrie theksohet se Moska e rezervon të drejtën të përgjigjet në mënyrë reciproke.

Ministria e jashtme ruse, poashtu, ka shfaqur shpresën se misioni i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) në Ukrainë, do të ndihmoj në kapërcimin e “krizës së brendshme ukrainase” dhe ta ndalë “banditizmin nacionalist” në këtë vend.
XS
SM
MD
LG