Ndërlidhjet

Uashington: Arrinë në tetë numri i të vdekurve nga rrëshqitja e dheut


Ilustrim
Numri i të vdekurve si rezultat i rrëshqitjes së dheut në Uashinton, është rritur në tetë.

Por, autoritetet e atjeshme, bëjnë me dije se numri i viktimave mund të jetë edhe më i madh.

Tetë persona të tjerë raportohet të jenë ta plagosur nga rrëshqitja e cila ishte e gjatë 40 km.

Rrëshqitja e dheut ka ngjarë të shtunën në mbrëmje dhe atë afro 90 kilometra në veri të vendit Seatle.

Vendi tragjik është vizituar të dielën nga guvernatori i Uashingtonit
XS
SM
MD
LG