Ndërlidhjet

Ashton pret bashkëpunim nga Vuçiqi


Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton.
Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, ka uruar sot udhëheqësin e Partisë Përparimtare Serbe, Aleksandar Vuçiq, për fitoren në zgjedhjet parlamnetare të Serbisë.

“Qytetarët e Serbisë kanë mbështetur përpjekjet dhe vizionin tuaj dhe ju kanë shpërblyer me besimin për t’i udhëhequr drejt Bashkimit Evropian”, ka thënë Ashton, transmeton B92.

Ajo po ashtu ka thënë se pret bashkëpunim të afërt, vazhdim të dialogut me Kosovën dhe zbatim të mëtutjeshëm të Marrëveshjes së Brukselit.
XS
SM
MD
LG