Ndërlidhjet

Komisioneri i BE-së Stefan Fuele viziton Kievin


Ilustrim
Ministri i jashtëm polak Radoslaw Sikorski dhe komisioneri për zgjerim i BE-s, Stefan Fuele, gjenden sot në Kiev për të zhvilluar takime me zyrtarë ukrainas.

Fuele i cili edhe më parë ka qenë në Kiev për ndërmjetësimin e bisedimeve mes protestuesve anti-qeveritarë dhe atyre qeveritarë para largimit të presidentit tashmë të përmbysur Viktor Yanukovych, pritet që të takohet me presidentin në detyrë të Ukrainës, Oleksandr Turchynov por edhe me zyrtarë të tjerë.

Polonia në anën tjetër, është një mbështetëse e qeverisë së re në Ukrainë si dhe mbështet aspiratat e saja drejt BE-së.
XS
SM
MD
LG