Ndërlidhjet

Barroso: Jemi të bashkuar ndaj veprimeve ruse


Presidenti i Komisionit Evropian, Hose Manuel Barroso
Presidenti i Komisionit Evropian Hoze Manuel Barroso, teksa ka folur sot pas takimit që ka zhvilluar me presidentin e Këshillit Evropian Herman Van Rompuy dhe presidentin amerikan Barak Obama, ka thënë se janë të bashkuar ndaj veprimeve të Rusisë në Krime.

“Veprimet e papranueshme do të kenë pasoja shumë serioze. Ky është mesazhi që ia kemi përcjellur udhëheqjes ruse”, ka thënë Barroso.

Sipas tij, është e papranueshme që në shekullin 21, një vend i fuqishëm të merr një pjesë të një vendi që është themeluar nga një shtet tjetër.
XS
SM
MD
LG