Ndërlidhjet

Nesër, rrethi i 23-të i bisedimeve Kosovë-Serbi


Foto arkivi
Në Bruksel nesër mbahet rrethi i 23-të i bisedimeve për normalizim të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë.

Me ftesë të shefes së politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, në dialog do të marrin pjesë kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministri në largim i Serbisë, Ivica Daçiq, dhe kryeministri i zgjedhur i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Tema të dialogut pritet të jenë gjyqësori dhe krijimi i Bashkësisë së komunave serbe.
XS
SM
MD
LG