Ndërlidhjet

Vritet një ushtar i NATO-s në Afganistan


Afganistan
Një bombë në anë të rrugës ka vrarë një anëtar të koalicionit ndërkombëtar ushtarak në jug të Afganistanit.

Zëdhënësi i forcës së NATO-s, kapiteni Patrick Simmons, ka konfirmuar vrasjen të dielën.

Sulmi ka ndodhur në qarkun Qalat të provincës Zabul dhe ka plagosur së paku tre ushtarë të tjerë.

Trupat ndërkombëtare pritet të tërhiqen nga Afganistani në fund të këtij viti.
XS
SM
MD
LG