Ndërlidhjet

Kërkohet kutia e zezë e aeroplanit malajzian


Ilustrim
Autoritetet australiane kanë bërë të ditur se një luftanije e marinës me një pajisje të sofistikuar amerikane për gjetjen e kutive të zeza është nisur të dielën për të marrë pjesë në kërkimet e aeroplanit të zhdukur të kompanisë Malaysia Airlines.

Do të duhen disa ditë që anija Ocean Shield dhe pajisja për gjetjen e regjistruesit të fluturimit të arrijë në vendin, ku zyrtarët thonë se mund të jetë rrëzuar Boeingu 777.

Aeroplani është zhdukur nga radarët qysh më 8 mars, me 239 njerëz në bord.
XS
SM
MD
LG