Ndërlidhjet

Nëndetësja britanike ndihmon kërkimet e MH370


Ilustrim
Kërkimi ndërkombëtar për fluturimin MH370 është rritur sot me arritjen e një nëndetëseje bërthamore britanike në Oqeanin Indian.

Marina Mbretërore e Britanisë ka thënë se nëndetësja, me kapacitete të avancuara për kërkimet nën ujë, do të kontribuojë në përpjekjet për të lokalizuar aeroplanin e zhdukur malajzian.

Dhjetë anije dhe nëntë avionë, të përfshirë në kërkime, deri më tash nuk kanë gjetur asgjë që do të identifikonte vendin e rënies së aeroplanit.

Boeingu 777 është zhdukur më 8 mars, me 239 njerëz në bord, derisa udhëtonte nga Kuala Lampuri për në Pekin.
XS
SM
MD
LG