Ndërlidhjet

Tymoshenko: Nuk tërhiqem nga gara për presidente


Kandidatja për presidente të Ukrainës, Yulia Tymoshenko
Ish-kryeministrja e Ukrainës, Yulia Tymoshenko, tha sot se mbetete kandidate për presidente të vendit, dhe se nuk do të bëjë marrëveshje më kandidatët e tjerë, për ta tërhequr kanididaturën e saj.

Tymoshenko i ka bërë këto komente gjatë një konference të mbajtur në Kiev, dhe atë një ditë pasi që udhëheqsi i Partisë Demokratike për reforma në Ukrainë, Vitali Klitchko, i ka bërë thirrje asaj që të tërhiqet nga kandidatura dhe të mbështesë Petro Poroshenko.

Klitschko të shtunën që lam pas, ka hequr dorë nga kandidimi i tij për president ndërsaka bërë me dije se do ta mbështesë biznesmenin poroshenko.

Klitschko ka bërë me dije se do të kandidojë për kryetarë të Kievit.
XS
SM
MD
LG