Ndërlidhjet

Prishtinë: Arrestohen dhjetë zyrtarë komunalë


Iustrim
Policia e Kosovës ka arrestuar sot në mëngjes 10 zyrtarë të Inspeksionit Ndërtimor në Komunën e Prishtinës

Bëhët e ditur se të arrestuarit dyshohen për afera korruptive dhe keqpërdorim të detyrës zyrtare. Lajmin e kanë konfirmuar zyrtarë të hetuesisë në Policisë e Kosovës dhe përfaqësues të komunës se Prishtinës.

Sektori i ndërtimtarisë në nivelin komunal është cilësuar në disa raporte të organizatave joqeveritare në Kosovë, që kanë monitoruar punën e komunës së Prishtinës, si një nga sektorët e prekur më shumë nga korrupsioni.

Për këtë rast, autoritetet e rendit pritet që ndërkohë të dalin me informacione më të hollësishme.
XS
SM
MD
LG