Ndërlidhjet

Malajzi: Kryeministri zotohet se nuk do të ndalen së kërkuari aeroplanin


Ilustrim
Kryeministri i Malajzisë Najib Razak, tha sot se nuk do të ndalen së kërkuari aeroplanin e zhdukur të kompanisë ajrore Malaysia.

Në kërkimet për fluturimin MH370, po merr pjesë edhe Australia e cila i ka quajtur si “kërkimet më të vështira në historinë e njerëzimit”.

Razak tha sot se nuk do të ndalojnë dersia të mësojnë për fatin e 239 persove sa ishin në aeroplanin e zhdukur më 8 mars.

“Ne duam që të gjejmë një përgjigje. Ne duam që ti qetësojmë familjet dhe për këtgë nuk do të ndalemi derisa ta zbulojmë të vërtetën”,ka thënë Razak.
XS
SM
MD
LG