Ndërlidhjet

Irak: Vriten më shumë se 40 militantë


Ilustrim
Forcat irakiane të sigurisë i kanë vrarë më shumë se 40 militantë gjatë përleshjeve të sotme në një qytet në jugperëndim të Bahdatit.

Agjencia e lajmeve AFP, ka bërë me dije se njoftimi për vrasjen e militantëveështë dhënë nga Ministria e brendshme irakiane, përmes një deklarate të lëshuar.

Nga përleshjet me militantët në qytetin Yusufiyah, ka mbetur i vdekur edhe një ushtarë irakian.

Ministria irakiane ka bërë me dijne se dy mitralozë të rëndë, 15 pushkë dhe pesë granathedhës, por edhe pajisje të tjera, janë konfiskuar.
XS
SM
MD
LG