Ndërlidhjet

Kazakistan: Vajza e presidentit emërohet në pozitë në parlament


Ilustrim
Vajza e presidentit të Kazakistanit është emëruar në cilësinë e zëvendëskryetares së dhomës së ulët të Parlamentit.

Deputetët e këtij parlamenti kanë votuar unanimisht që Darigha Nazarbaeva të jetë në atë pozitë.

Emërimet e reja në legjilaturën e Kazakistanit vijnë pas dorëheqjes së papritur të kryeministrit Serik Akhmetov.

Akhmetov është zëvendësuar nga Karim Masimov dhe ky i fundit tashmë do ta mbaj pozitën e kryeministrit
XS
SM
MD
LG