Ndërlidhjet

Ekipet e kërkimit kanë nisur të përdorin radarët nënujorë, në përpjekje për të gjetur kutinë e zezë të aeroplanit të zhdukur malajzian.

Dy anijet që kanë pajisje për gjetjen e regjistruesit të fluturimit do të kërkojnë një zonë 240 kilometërshe nënujore, në jug të Oqeanit Indian.

Edhe 14 aeroplanë dhe anije të tjera do të kërkojnë sot po ashtu fluturimin MH370, i cili është zhdukur më 8 mars, më 239 njerëz në bord.

Boeingu 777 ka qenë duke udhëtuar nga Kuala Lampuri për në Pekin.
XS
SM
MD
LG