Ndërlidhjet

Putin: Shërbimi i sigurisë të jetë i gatshëm kundër sulmeve militante


Vladimir Putini gjatë fjalimit në takimin me liderët e Shërbimit Federal të Sigurisë
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i ka thënë Shërbimit Federal të Sigurisë që të jetë në gjendje gatishmërie kundër sulmeve të militantëve dhe tha se Rusia nuk mund të lejoj që organizatat joqeveritare të shfrytëzohen për qëllime “shkatërrruese sikur në Ukrainë”.

Sipas Putinit, aksionet e 46 nëpunësve të shërbimeve të jashtme të fshehta dhe të 258 agjentëve të tyre, janë ndalur nga ana e Shërbimit Federal të Sigurisë, gjatë vitit të kaluar, në territorin e Rusisë.

Këto komente ai i bëri sot gjatë takimit me udhëheqës të Shërbimit Federal të Sigurisë në Moskë.
XS
SM
MD
LG