Ndërlidhjet

SHBA: Putini ta ndalë destabilizimin e Ukrainës


Jay Carney
Shtetet e Bashkara i kanë bërë sot thirrje presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, që ta ndalë destabilizimin e Ukrainës. Poashtu, Washingtoni është shprehur i shqetësuar për “lëvizjet përshkallzuese” gjatë fundjavës.

“Ne i shohim ato si rezultat i rritjes së presionit rus ndaj Ukrainës”, tha zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Jay Carney, dhe shtoi se “ne i bëjmë thirrje presidentit Putin dhe qeverisë së tij t’i ndalin përpjekjet për destabilizimin e Ukrainës”, raporton AFP nga Uashingtoni.
XS
SM
MD
LG