Ndërlidhjet

Arrestohet çifti uzbek që donte të shiste fëmijët


Ilustrim
Policia në Moskë ka arrestuar një çift nga Uzbekistani, i cili thuhet se ka bërë përpjekje të shesë fëmijët e tij.

Zëdhënësja e Komitetit Hetues u ka thënë gazetarëve se çifti ka dashur të shesë djalin 18-muajsh dhe vajzën e sapolindur për një milion rubla (28,100 dollarë).

Burri dhe gruaja mund të përballen me nga dhjetë vjet burgim.
XS
SM
MD
LG