Ndërlidhjet

Rusia ndalon prodhimet e derrit nga Moldavia


Ilustrim
Rusia ka thënë se ka ndaluar importet e prodhimeve të përpunuara të derrit nga Moldavia.

Një zëdhënës i Agjencisë Bujqësore të Rusisë, Rosselkhoznadzor, ka thënë se ndalesa është vendosur pasi Moldavia ka eksportuar në Rusi produkte të derrit me origjinë të falsifikuar.

Ndalesa nis që nga sot.

Ajo vjen një ditë pasi Rusia ka deklaruar ndalesa të ngjashme ndaj prodhimeve të përpunuara të derrit nga Polonia dhe Lituania.
XS
SM
MD
LG