Ndërlidhjet

Ambasadorja Jacobson flet për Tribunalin


Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Tracey Ann Jacobson.
Themelimi i një Tribunali apo Gjykate Speciale për të hetuar dhe gjykuar rastet e dyshuara për krime lufte në Kosovë vazhdon të jetë temë debatesh nga më të ndryshmet.

Cili do të jetë mandati i këtij mekanizmi?

A është themelimi i tij shprehje e mosbesimit ndaj institucioneve vendëse që merren me sundimin e ligjit në Kosovë?

Rreth kësaj çështjeje, në programin e sotëm të Radios Evropa e Lirë, flet ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Tracey Ann Jacobson.
XS
SM
MD
LG