Ndërlidhjet

Azerbajxhani dhe Irani forcojnë bashkëpunimin


Teheran, 9 prill 2014.
Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, ka takuar në Teheran homologun iranian, Hasan Rohani, për të diskutuar forcimin e bashkëpunimit midis dy vendeve dhe statusiun e Detit Kaspik.

Ata kanë nënshkruar katër marrëveshje – më e rëndësishmja për ndërtimin e hidrocentraleve.

Të tjerat kanë të bëjnë me çështje të të rinjve dhe sportit, si dhe me eliminimin e pasojave nga fatkeqësitë.
XS
SM
MD
LG