Ndërlidhjet

Hagel viziton Mongolinë


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Chuck Hagel
Sekretari amerikan i mbrojtjes Chuck Hagel po qëndron në Mongoli.

Mongolia është vendi i fundit që Hagel e viziton në kuadër të vizitës së tij dhjetë ditore në Azi.

Pas tri ditësh të qëndrimit në Kinë, në Mongoli Hagel pritet që ta falenderoj popullin e atjeshëm për kontributin e dhënë gjatë luftës në Irak dhe Afganistan.

Gjatë ditës së sotme, ai pritet që të takohet me ministrin e mbrojtjes të Mongolisë, Bat-Erdene.

Çdo vit, Mongolia shpenëzon miljarda dollarë në fuçizimin e ushtrisë
XS
SM
MD
LG