Ndërlidhjet

Tërmet prej 6.1 ballësh në Nikaragua


Ilustrim
Një tërmet prej 6.1 shkallësh të Richterit ka goditur shtetin e Amerikës Qendrore, Nikaraguan, duke shkaktuar dëme materiale dhe duke ndërprerë energjinë elektrike në disa zona.

Instituti Gjeologjik i SHBA-së ka thënë se epiqendra është regjistruar rreth 18 kilometra në juglindje të qytetut Larrejnaga.

Tërmeti ka ndodhur në thellësi prej 10 kilometrash.
XS
SM
MD
LG