Ndërlidhjet

Në OSBE mbahet takim mes përfaqësuesve rus dhe ukrainas


Ilustrim
Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian me seli në Vienë është nikoqire e një takimi që ppo mbahet sor në mes të delegacionit rus dhe atij ukrainas që janë pjesë e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së.

Një burim brenda takimit i ka thënë radios Evropa e Lirë se delegacioni rus përfaqësohet nga Nikolai Kovalev derisa delegacioni ukrainas nga Oleh Zarubinskiy.

Takimi i dy përfaqësuesve do të pësohet me një takim që do ta zhvillojnë anëtarët e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së.
XS
SM
MD
LG