Ndërlidhjet

Së paku pesë viktima nga dy shpërthime në Irak


Ilustrim
Zyrtarë nga provinca Anbar në Irak, kanë njoftuar se dy makina të mbushura me eksploziv janë hedhur në erë, ndërsa kanë lënë të vrarë të pakten pesë persona.

Zyrtarët irakianë kanë bërë me dije se në mesin e të vdekurve ka ushtarë dhe policë.

Sulmet e sotme kishin në cak dy pika kontrolli jashtë objekteve qeveritare në qytetin Ramadi.

Viktima janë raportuar se ka edhe nga shpoërthimet që kanë ndodhur në qyytetin e Falluxhas.
XS
SM
MD
LG