Ndërlidhjet

Vazhdojnë kërkimet për të zhdukurit nga mbytja e anijes


Ilustrim
Zyrtarët e Koresë së Jugut kanë njoftuar se edhe rreth 300 persona janë ende të zhdukur pas fundosjes së një anije në brigjet veriperëndimore të vendit.

Kërkimet janë duke vazhduar ndërsa janë angzhaur dhjetëra helikopterë, anije dhe zhytës.

Në anijë kanë qenë 459 pasagjerë teksa ajo është fundosur sot.

Zyrtarët kanë konfirmuar se deri më tani janë dy persona të vdekur dhe 164 të tjerë që kanë shpëruar.

Ende nuk dihet se qfarë e ka shkaktuar fundosjen e anijes.

Në bordin e anijes, 325 nga pasagjerët ishin nxënës të një shkolle.
XS
SM
MD
LG