Ndërlidhjet

Kaukazi V.: Vritet një ligjvënës në Dagestan


Ilustrim
Një ligjvënës i republikës ruse të Kaukazit Verior është vrarë sot në Dagestan, nga sulmues të panjohur.

Zyrtarët e zbatimit të ligjit në Dagestan kanë bërë me dije se sulmuesit kanë hapur zjarrë në makinën e Musa Ivanov mëngjesin e sotëm.

Në vend të ngjarjes, sipas tyre ka ndekur ligjvënësi derisa shoferi i tij pas plagëve të marra, ka ndërruar jetë në spital.

Sulmuesi është arratisur.

Nuk dihen motivet e kësaj vrasjeje.

Islamov kishte shpëtuar njëherë nga një atentat ndaj tij.

Dagestani për vite të tëra vuan nga dhuna që është e lidhur mes ekstremizmin islamik dhe krimit të organizuar.
XS
SM
MD
LG