Ndërlidhjet

Putin: Rusët kanë “shpirt të madh”


Presidenti rus, Vladimir Putin.
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se rusët kanë “shpirt më të madh sesa kombet e tjera”.

Putin, në fund të sesionit pyetje-përgjigje me publikun, është pyetur se “çfarë është një rus”.

Në përgjigje, ai ka thënë se “kodi gjenetik i rusëve është një nga përparësitë e tyre kryesore në botën e sotme”.

Sipas Putinit, kodi gjenetik i rusëve është “shumë fleksibil dhe elastik”.
XS
SM
MD
LG