Ndërlidhjet

Jahjaga u uron Pashkët besimtarëve të krishterë


Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga.
Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë për Festën e Pashkëve.

“Uroj që kjo festë, kjo ditë e madhe e ringjalljes së jetës dhe të mirës, ditë e shpresës dhe e dashurisë, e mirëkuptimit midis njerëzve, t’ju gjejë mes njerëzve tuaj të dashur, në harmoni, me gëzime e begati”.

“Le të përulemi në këtë ditë të shenjtë përpara kujtimit të të gjithë atyre që nuk janë më në mesin tone”, thuhet pos tjerash në urimin e presidentes Jahjaga.
XS
SM
MD
LG