Ndërlidhjet

Putin mirëpret Stoltenbergun në krye të NATO-s


Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin.
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka mirëpritur zgjedhjen e ish-kryeministrit të Norvegjisë, Jens Stoltenberg, në postin e shefit të ri të NATO-s.

Në një intervistë për mediat ruse, Putin ka thënë se marrëdhëniet e tij me Stoltenbergun kanë qenë “shumë të mira”.

Ai e ka përshkruar atë si si “person shumë serioz dhe të përgjegjëshëm”.

Stoltenberg do të marrë detyrën në shtator.

Marrëdhëniet midis Rusisë dhe NATO-s janë më të këqijat që nga Lufta e Ftohtë, si pasojë e aneksimit të Krimesë nga ana e Moskës.
XS
SM
MD
LG