Ndërlidhjet

Pakistan: Nga ndeshja e autobusit – 36 të vdekur


Ilustrim
Dhjetëra njerëz janë vrarë pasi një autobus i udhëtarëve ka bërë ndeshje me një kamion, në pjesën jugore të Pakistanit.

Në incidentin që ndodhi sot, në provincën Sindh, kanë humbur jetën 36 vetë dhe 20 të tjerë janë plagosur.

Zyrtarët thonë se po zhvillojnë hetime për shkaqet e ndeshjes së autobusit me kamionin.

Raportohet se rrugët e Pakistanit janë në gjendje tejet të rëndë.
XS
SM
MD
LG