Ndërlidhjet

Ukrainë: Joe Biden bisedon me zyrtarët e lartë


Joe Biden
Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, po zhvillon bisedime në Kiev, në ditën e fundit të qëndrimit të tij në Ukrainë, gjatë së cilit ka shprehur mbështetjen e Uashingtonit për udhëheqjen e këtij vendi, lidhur me krizën me Rusinë.

Parashihet që zoti Biden të takohet me presidentin, Oleksandr Turchynov, kryeministrin, Arseniy Yatsenyuk, dhe me anëtarët e Parlamentit të Ukrainës.

Pritet që zëvendëspresidenti Biden do ta shpallë edhe një pako të ndihmës teknike të Shteteve të Bashkuara për Ukrainën, që është e fokuasuar në energji dhe ekonomi.
XS
SM
MD
LG