Ndërlidhjet

Lavrov: Do të reagojmë nëse cënohen të drejtat e rusëve


Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov
Ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov ka thënë se Rusia do të hakmerret në rast se kërcenohen qytetarët rusë ashtu siç, sipas tij, janë cënuar interesat që ka çuar në luftë me Gjeorgjinë, për shkak të Osetisë së Jugut.

Gjatë një intervistë për televizionin rus RT, Lavrov ka thënë se “nëse do të sulmohemi, me siguri do të përgjigjemi”.

Trupat ruse sipas tij, janë në territorin e Rusisë dhe jo në atë të Ukrainës.
XS
SM
MD
LG