Ndërlidhjet

Sulm pranë Bagdadit, 8 të vrarë


Irak
Së paku tetë persona janë vrarë në një sulm të dyshuar vetëvrasës në një postbllok të policisë në jug të Bagdadit.

Shpërthimi ka plagosur po ashtu 20 persona.

Iraku ka parë rritje të dhunës këtë vit.

Mbi 2,750 njerëz janë vrarë në sulmet që kanë pasur kryesisht në shënjestër forcat e sigurisë dhe shumicën shiite.
XS
SM
MD
LG