Ndërlidhjet

Tre të huaj të vrarë në Kabul


Afganistan
Tre të huaj, përfshirë një mjek, janë vrarë, pasi një roje e sigurisë ka hapur zjarr një një spital ndërkombëtar në Kabul.

Nacionaliteti i viktimave nuk është bërë ende publik.

Zyrtarët thonë se sulmuesi është plagosur në incident dhe është arrestuar nga policia.

Motivi i të shtënave nuk dihet ende.
XS
SM
MD
LG