Ndërlidhjet

Ushtria pakistaneze sulmon militantët, 12 të vrarë


Pakistan
Ushtria pakistaneze ka kryer sulme ajrore kundër bastioneve militante, pranë kufirit me Afganistanin, duke vrarë së paku 12 militantë të dyshuar.

Ky është operacioni i parë ajror kundër kryengritësve talibanë pas dy muajve.

Ai është kryer në veriperëndim të provincës Khiber, ku talibanët dhe grupi i ndaluar militant Lashkar-i-Islam janë aktivë.

Zyrtarët e sigurisë thonë se edhe trupat tokësore kanë marrë pjesë në operacion.
XS
SM
MD
LG