Ndërlidhjet

Tragjedia në Korenë J.: 171 të vdekur


Kore Jugore
Ekipet e shpëtimit kanë nxjerrë trupa të rinj nga anija e mbytur jugkoreane, duke çuar numrin e të vdekurve në këtë fatkeqësi në 171.

Rreth 130 njerëz të tjerë vazhdojnë ende të figurojnë të zhdukur.

Aksidenti ka ndodhur më 16 prill dhe shumica e pasagjerëve kanë qenë nxënës të shkollës së mesme.

Shkaku i aksidentit vazhdon të hetohet.

Njëzet anëtarë të ekuipazhit, përfshirë kapitenin e anijes, janë arrestuar nën akuzat për neglizhencë të detyrave të tyre.
XS
SM
MD
LG