Ndërlidhjet

Spencer Olivier nga OSBE, e kritikon Putinin për standarde të dyfishta


Ilustrim
Udhëheqësi i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, e ka akuzuar presidentin e Rusisë Vladimir Putin se po përdorë “standarde të dyfishta”.

Spencer Oliver i tha Radios Evropa e Lirë, se për Putin është hipokrizia më e madhe që të dënoj aksionin e forcave të Ukrainës të cilat lkanë dërmarrë një eoperacion anti-terrorist në lindje të Ukrainës.

Një gjë e tillë, sipas tij, është qesharake.

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se vendosja e ushtrisë në lindje të Ukrainës nga autoritetet e Kievit “përbën krim serioz kundër popullit dhe do të ketë pasoja”.

Komentet e Putinit vijnë derisa ushtria e Ukrainës ka ndërmarrë një operacion për të rimarrë qytetin e Sllovainskut, në të cilin janë vrarë pesë militanë
XS
SM
MD
LG