Ndërlidhjet

Rusia hedh poshtë akuzat e Perëndimit kundër Sirisë


Siri
Rusia ka thënë se akuzat e reja, që thonë se forcat e Qeverisë siriane kanë përdorur kimikate toksike kundër rebelëve, janë false.

Ministria e Jashtme ruse ka akuzuar mbështetësit e rebelëve se shpërndajnë informacione të tilla për të krijuar një pretekst për ndërhyrje të huaj ushtarake në luftën e Sirisë.

Franca dhe Shtetet e Bashkuara kanë thënë se forcat e presidentit Bashar al-Assad mund të kenë përdorur gazin e klorit në sulmet kundër rebelëve këtë muaj.

Po ashtu ka pasur thirrje për hetime ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG