Ndërlidhjet

Gjiganti kompjuterik i Shteteve të Bashkuara, Microsoft, ka përfunduar sot blerjen e kompanisë finlandeze të prodhimit të telefonave mobilë, Nokia.

Të dyja kompanitë kanë njoftuar në fillim të shtatorit se Microsoft-i do të blejë sektorin e smartonëve të Nokia-s dhe të gjitha licencat e saj.

Blerja i ka kushtuar Microsoft-it 3.79 miliardë euro.
XS
SM
MD
LG