Ndërlidhjet

Sulme në Bagdad, 11 të vrarë


Bagdad - foto arkivi
Së paku 11 persona kanë vdekur dhe 23 të tjerë janë plagosur nga shpërthimet e bombave në Bagdad.

Sulmet kanë pasur në shënjestër një tubim zgjedhor të një partie shiite.

Zgjedhjet parlamentare në Irak mbahen të mërkurën.

Përgjegjësinë për sulmet nuk e ka marrë ende asnjë grup.
XS
SM
MD
LG