Ndërlidhjet

Kernes e kalon me sukses operacion në spitalin e Izraelit


Kryetari i qytetit Kharkiv në Ukrainë, Hennadiy Kernes
Një spital në veri të Izraelit ka bërë me dije se kryetari i bashkisë së qytetit lindor të Ukrainës, Krarkiv, i është nënshkruar një operacioni të suksesshëm dhe se i plagosuri i ditës së hënë, po shërohet me sukses.

Deklarata e spitalit vjen në ditën kur Hennadiy Kernes është dërguar në Izarel për tu shëruar, pas plagëve me armë që ka marrë teksa është qëlluar pas shpine, një ditë më parë në lindje të Ukrainës.

Ai është dërguar për shërim në spitalin Elisha Haifa, për shkak të komplikimeve shëndetësore që ai i ka pasur.
XS
SM
MD
LG