Ndërlidhjet

Obama përfundon turneun aziatik


Presidenti i SHBA-së, Barack Obama.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, është kthyer në Uashington, pas një turneu në katër vende të Azisë, përkatësisht në Filipine, Japoni, Kore të Jugut dhe Malajzi.

Gjatë turneut, Obama ka paralajmëruar Kinën për sjelljen e saj ndaj kontesteve territoriale në Detin e Kinës Lindore dhe asaj Jugore.

Më 2 maj, Obama do të presë në Uashington kancelaren gjermane, Angela Merkel, me të cilën do të bisedojë për tensionet midis Kievit dhe Kremlinit.
XS
SM
MD
LG