Ndërlidhjet

Siri: Numri i të vrarëve në Homs arriti në 100


Pamje nga një sulm i mëparshëm me makinë - bombë në qytetin Homs
Nrumi i të vrarëve në qytetin Homs në Siri, nga sulmet me dy makina-bomba, ka arritur në 100, ka njoftuar sot Observatori sirian për të drejtat e njeriut, me seli në Londër.

Në raportet e djeshme theksohej se nga sulmet ishin vrarë 36 vetë dhe plagosur më se 85 të tjerë.

Ky grup joqeveritar sirian ka njoftuar, poashtu, se nga sulmet e sotme ajrore të forcave të qeverisë në qytetin verior Alepo, janë vrarë së paku 9 vetë, përfshirë tre fëmijë.
XS
SM
MD
LG