Ndërlidhjet

Pranon fajësinë për tetë vrasje të kryera


Kaliforni
Një person e ka pranuar fajësinë se ka vrarë tetë persona në mesin e të cilëve edhe ish-gruan e tij, gjatë të shtënave që i ka realizuar në një sallon të flokëve në Kaliforni në vitin 2011.

Scott Dekraai e ka pranuar fajësinë në një Gjykatë të Lartë në Kaliforni, për tetë akuzat e vrasjes dhe për një akuzë të vrasjes në tentativë.

Autoritetet kanë njoftuar se 44 vjeçari Dekraai kishte hapur zjarrë mbi sallonin Meritage në plazhin Seal.

Ai dhe ish-bashkëshorja e tij e kishin pasur një konflikt rreth kujdestarisë për djalin e tyre tetë vjeçar.

Prokurorët kanë kërkuar që Dekraai, të dënoeht me vdekje
XS
SM
MD
LG