Ndërlidhjet

Kore J.: 236 të vdekur nga mbytja e anijes


Kore e Jugut
Ka arritur në 236 shifra zyrtare e të vdekurve nga mbytja e anijes në Korenë e Jugut, pasi zhytësit kanë gjetur sot trupa të rinj.

Gjashtëdhjetegjashtë pasagjerë vazhdojnë ende të mbesin të zhdukur.

Anija është mbytur më 16 prill, me 476 njerëz në bord, shumica nga ta nxënës të shkollës së mesme.

Kapiteni dhe 14 anëtarë të ekuipazhit të tij janë arrestuar për neglizhencë të detyrës.
XS
SM
MD
LG