Ndërlidhjet

Vëzhguesit e liruar të OSBE-së arrijnë në Berlin


Ukrainë
Shtatë vëzhguesit e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë kanë arritur në Berlin, pasi janë liruar nga separatistët pro-rusë në Slloviansk të Ukrainës.

Lajmin e ka konfirmuar ministrja gjermane e Mbrojtjes, Ursula von der Leyen.

Shtatë vëzhguesit dhe pesë ndihmësit e tyre ukrainas janë mbajtur peng qysh më 25 prill.

Të gjithë ata janë liruar të shtunën në mëngjes, pas intervenimit të të dërguarit të Kremlinit, Vladimir Lukin.
XS
SM
MD
LG