Ndërlidhjet

SHBA paralajmëron qytetarët e saj në Nigeri


Ilustrim
Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar qytetarët e tyre për një plan për të sulmuar dy hotele Sheraton në qytetin Lagos të Nigerisë.

Lagos është qendra kryesore komerciale e Nigerisë, e cila tërheq shumë bznesmenë të huaj dhe deri më tash ka qenë e kursyer nga militantët islamikë.

Departamenti amerikan i Shtetit ka thënë se ata që qëndrojnë pas komplotit, janë grupe të lidhura me terrorizmin, por nuk ka dhënë detaje të tjera.
XS
SM
MD
LG