Ndërlidhjet

Kinë: 11 të vdekur nga shembja e urës


Ilustrim
Njëmbëdhjetë njerëz janë raportuar të vdekur në Kinë, pas shembjes së një ure, e cila ka qenë në ndërtim e sipër.

Ngjarja ka ndodhur në provincën Guangdong.

Provinca thuhet se nuk ka pasur leje për ndërtimin e urës dhe se është paralajmëruar disa herë për ndalimin e punimeve.

Tre persona përgjegjës për projektin janë marrë në paraburgim.
XS
SM
MD
LG