Ndërlidhjet

Vriten tre terroristë të dyshuar në Dagestan


Ilustrim
Policia dhe forcat e sigurisë kanë vrarë tre militantë të dyshuar në mesin e të cilëve një grua, në republikën ruse të Kaukazit Verior, gjatë një operacioni anti-terrorist .

Operacioni, sipas zyrtarëve të Ministrisë së Brendshme në Dagestan, është duke vazhduar.

Dy personat janë vrarë pasi që sot policia e ka rrethuar shtëpinë ku dyshohej se po qëndrornin terroristët.

Policia e ka rrethuar këtë shtëpi ngase nga brendësia e saj është gjuajtur sot me armë, me ç’rast është plagosur një person.
XS
SM
MD
LG